Co je to hypnóza?

Slovo pochází z řečtiny a znamená spánek. V hypnóze se klient nachází ve zvláštním psychickém stavu - ve stavu hlubokého pohroužení, ale na rozdíl od spánku stále zůstává v těsném kontaktu s hypnotizérem, slyší jej a reaguje na jeho sugesce; může se také pohybovat a prožívat různé věci. 

 

Může být hypnotizován každý?

Každý člověk je individuální, lidé nereagují na hypnózu stejně. Je nutná určitá míra hypnability klienta - schopnosti být hypnotizován. Ta ovlivňuje hloubku hypnózy a tím i její účinnost. Současně je nutná ochota přijímat terapeutovy sugesce. Obvykle se v průběhu několika sezení schopnost vstoupit do hypnózy zlepšuje a její hloubka prohlubuje, pravděpodobně i také s narůstající zkušeností klienta s metodou a důvěrou k terapeutovi.

 

Co je cílem hypnózy?

Cílem hypnózy užité v lékařství je odstranění některých potíží klienta. V naší ordinaci používáme hypnózu nejčastěji pro léčení nejrůznějších psychosomatických obtíží, úzkostí, k uklidnění, zlepšení spánku a celkového stavu, k mírnění bolestí, zlepšení některých kožních onemocnění.

 

Co u nás nenajdete?

Nečekejte u nás kouzla a čáry, kyvadélka, ezoteriku, výlety do minulých životů. Nečekejte ani vyvolávání zablokovaných vzpomínek. Většinou jsou psychické bloky, které si během života vytvoříme, funkční - a dle mého názoru by práce na nich měla probíhat při plném vědomí klienta ve spolupráci se zkušeným psychoterapeutem.

 

Jak probíhá první schůzka?

Termín si domluvíme buď telefonicky nebo e-mailem. Při úvodním rozhovoru probereme Vaše obtíže a domluvíme se, jestli je ve Vašem konkrétním případě hypnoterapie indikována a jestli by Vám mohla být prospěšná. Pokud bude odpověď na obě otázky kladná a budete mít o léčebnou metodu zájem, může proběhnout první sezení.

 

Kolik to stojí?

Hypnóza není hrazena ze zdravotního pojištění, klient terapii platí v hotovosti. Cena je 300 Kč za jedno sezení - přibližně 30 minut hypnoterapie. Počet sezení je individuální. Úvodní rozhovor je zdarma.

 

 

 

aktualizováno: 11.06.2024 13:03:17